Ласкаво просимо!

Оберіть мову інтерфейсу зі списку доступних

Корзина0

Як правильно курити кальян? +відео

Як правильно курити кальян? +відео - фото 1 - Kalyanchik.ua

Велика кількість людей сьогодні воліє проводити свій час за розкурюванням ароматного кальяну. Як тільки не називають дані курильні пристрої: шиші, хуки, наргіле, гози і т.д. Проте найпоширенішою назвою цього предмета є саме кальян. Його розкурювання сьогодні користується популярністю не лише у спеціальних закладах, у барах чи нічних клубах. Багато людей вважають за краще купити кальян собі додому, щоб мати можливість насолодитися димом у будь-який зручний час. Нижче ми поговоримо про те, як це правильно зробити.

Із чого складається кальян?

Для початку давайте розберемося з тим, як влаштований кальян. Більшість моделей складаються з двох частин (верхньої та нижньої), які надійно та герметично з'єднані. Також у комплект даного курильного пристрою входить спеціальний шланг, оснащений на одному кінці мундштуком. Важливою деталлю також є чаша для кальяну , виконана переважно з кераміки.

Звичайно, крім традиційних комплектів, існує безліч оригінальніших моделей з різними доповненнями до кальяну. Купити їх можна в будь-якому спеціалізованому магазині за найрізноманітнішими цінами. Так, наприклад, ви можете зустріти в наборі захисний ковпак, невелике блюдце або кульковий клапан, який виготовляється для того, щоб швидко та якісно видалити зайвий дим.

Існує також кальян, виготовлений спеціально для великої кількості людей. Такі моделі оснащені кількома шлангами. Кількість мундштуків, що входять до набору, варіюються в залежності від кількості шлангів. Однак, якщо вам не вистачає такого елемента, ви завжди можете придбати набір одноразових мундштуків, який забезпечує безпеку та гігієнічність при розкурюванні ароматного диму в компанії.

Однією з найважливіших якостей будь-якого наргілі є його герметичність. Саме тому верхні та нижні частини курильних пристроїв, а також усі додаткові елементи повинні надійно та міцно стикатися один з одним. Існує кілька способів перевірки герметичності кальяну. Одним із найпопулярніших є використання води, яку наливають у кальян із металевим низом.

Як зібрати кальян?

Перш ніж приступити до розкурювання диму, необхідно зібрати курильний пристрій. Для цього в чашу для кальяну, яка знаходиться в нижній частині виробу, наливають певну кількість холодної води. Регулювати обсяг рідини необхідно таким чином, щоб трубка кальяну , яка занурюється у воду, потонула приблизно п'ять сантиметрів. Далі можна приступати до приєднання верхньої частини курильного пристрою.

Найчастіше це можна зробити за допомогою спеціального нанесеного різьблення, однак якщо ви вирішили купити кальян, виконаний зі скла, то герметизація в ньому відбувається завдяки використанню спеціального кільця з щільної гуми. Остаточним етапом складання виробу є приєднання до нього шланга з мундштуком на кінці. Щоб забезпечити велику герметичність шиші, місце, де шланг з'єднується з основою кальяну, часто обертають невеликим шматком паперу або серветки.

Далі спробуйте перевірити, як міцно з'єднані всі елементи кальяну. Для цього вам потрібно буде кілька разів вдихнути повітря. Якщо цей процес відбувається легко і без зайвих зусиль з вашого боку, це означає, що збірка пройшла добре. Крім того, позитивним моментом є булькання води, що відбувається при вдиху. Спробуйте також закрити зверху спеціальний отвір для виходу диму. Знову надихніть повітря з мундштука. Якщо збірка пройшла правильно, то вам не вдасться це зробити, незважаючи на всі зусилля. Якщо ж ви знову змогли вдихнути, значить необхідно перевірити герметичність з'єднання всіх елементів кальяну.

Знайдіть розширення, що знаходиться у верхній частині наргілі. Туди слід покласти невелике металеве блюдце, яке часто йде у комплекті разом із кальяном. Після цього на ньому розташовується керамічна чаша для кальяну. Цей елемент також необхідно герметично приєднати до основного виробу. Для цього ви можете її посадкове місце обернути невеликим шматком паперу або тонкою серветкою.

Правила застосування кальяну – з чого розпочати?

Звичайно, основним приладом для розкурювання ароматного диму є безпосередньо сам кальян. Однак не варто забувати про те, що вам також знадобиться додаткові компоненти. До них відносяться такі:

  1. Тютюн, виготовлений спеціально для шиші.
  2. Чиста холодна вода.
  3. Спеціальне вугілля .
  4. Фольга.
  5. Голка або інший схожий пристрій для того, щоб продірявити фольгу.

Перед тим, як приступати до наповнення кальяну тютюном, необхідно переглянути його уважніше і подрібнити все велике листя і гілки. Далі кладемо близько однієї чайної ложки тютюну для кальяну спеціально чашу. Зверніть увагу, що кількість тютюну не повинна перевищувати краї чаші для кальяну. Багато фахівців рекомендують не утрамбовувати курильні суміші, щоб вона нещільно прилягала до чаші.

Для тих, хто вважає за краще використовувати ароматизовані суміші замість чистого тютюну, рекомендується накривати чашу листом фольги, на якому слід зробити кілька невеликих отворів. Саме завдяки їм до тютюну надходитиме гаряче повітря, що нагрівається від вугілля. Якщо ви використовуєте чорний тютюн, вугілля можна класти безпосередньо на нього. При покупці вугілля в таблетках зверніть увагу, що перед його використанням його необхідно спочатку підпалити. Після цього зачекайте трохи часу, доки з усіх боків вугілля не підгорить. Слідкуйте за тим, щоб процес горіння відбувався рівномірно, інакше аромат при розкурюванні шиші може суттєво зіпсуватися. Дим, який виділятиметься, коли ви підпалите вугілля, ні в якому разі не можна вдихати – воно є дуже їдким та небезпечним для здоров'я людини.

Як тільки ви покладете вугілля, не чекайте, що кальян буде відразу готовий до використання. Для початку вам може знадобитися зробити кілька затяжок (не більше 10) після яких тютюн набуде делікатного аромату. Однієї упаковки ароматизованої тютюнової суміші загалом вистачає на годину розкурювання кальяну.

Правильний догляд за кальяном

Не варто забувати про те, що для того, щоб курильний прилад прослужив вам якнайдовше, за ним необхідний ретельний і своєчасний догляд. Зробити це досить просто: відразу ж після того, як ви закінчите розкурювання диму, необхідно звільнити кальян від води, що залишилася, і тютюну. Промийте всю нижню частину виробу та його трубку. Для того, щоб дістатися важкодоступних місць, рекомендується використовувати спеціальні йоржики.

Якщо ви хочете купити кальян в Україні з металевим корпусом, пам'ятайте, що після миття виробу його необхідно протерти чистою ганчіркою. У такому разі вам вдасться уникнути окислення поверхні. Ось ще кілька порад від досвідчених курців кальяни:

  1. Для куріння використовуйте виключно спеціальний тютюн, який можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині. На їх полицях ви можете знайти якісь суміші, які зовні трохи нагадують джем. Їхня консистенція є досить вологою і липкою, завдяки чому забезпечується ніжний і водночас насичений аромат. Так ви можете насолоджуватися димом із фруктовими (яблуко, вишня, персик), м'ятними, шоколадними, горіховими або іншими запахами.
  2. Не використовуйте кальян на голодний шлунок.
  3. Не варто підливати у воду міцний алкоголь. Допускається виключно використання деяких сортів вина або звичайного фруктового соку.
  4. Щоб отримати найкращий результат, намагайтеся робити більш тривалі та інтенсивні затяжки під час розкурювання ароматного диму.

Дотримуючись усіх вищезгаданих правил, ви легко зможете зібрати та використовувати курильні пристрої. Правильно виконані маніпуляції допоможуть вам отримати максимальне задоволення від розкурювання наргіле у компанії близьких та друзів. Насолода від кальяну – ні з чим незрівнянне задоволення, яке допоможе зробити атмосферним звичайнісінький буденний вечір.

Наступна стаття:
Як правильно мити кальян?